4 jednoduché zvyky, ktoré rapídne zvýšia vašu produktivitu

Byť skutočne produktívnym nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ak chcete pracovať na 100% je dôležité pracovať tvrdo a nenechať sa ničím rozptyľovať. Aj obyčajný zlozvyk môže byť momentom, ktorý Vás vyvedie z miery a Vaše sústredenie bude narušené. Preto by ste sa mali snažiť svoje zlozvyky potlačiť a vyhnúť sa všetkému, čo by mohlo negatívne vplývať na Vašu kariéru. Prečítajte si naše 4 návrhy na zlepšie produktivity.

1. Urobte si ráno podľa seba

Každé ráno je pre Vás novým začiatkom. Hal Elrod vo svojej knihe hovorí, že všetko čo vykonávate v skorých ranných hodinách Vás pripravuje na úspech. Ak si nastavíte budík, sľubujete v podstate sám sebe, že vstanete vo Vami nastavenom čase. Ale ak nasledujúce ráno dookola budík vypínate a odkladáte zvonenie, ako by ste nedodržali sľub sám voči sebe. To nie je práve tá najlepšia cesta ako začať svoj deň! Je dôležité vážiť si seba samého a veriť si, takže ak si dávate akékoľvek predsavzatia, mali by ste ich dodržať. Napríklad vstať na zvonenie budíka!

Po prebudení by ste si mali naplánovať program svojho dňa. Aké sú Vaše ciele a zámery. Pomôže Vám to nastaviť sa predovšetkým pozitívne. Stačí sa zhlboka nadýchnuť a vykročiť do nového dňa.

2. Čítajte a jedzte zároveň

Ak sa zamyslíte nad tým koľko času strávime príjmom potravy, uvedomíte si aké množstvo času Vám uteká pomedzi prsty. Áno strava je dôležitá a stravovať sa pravidelne je takisto priaznivé pre naše zdravie. Preto nič nemeňte, práve naopak! Využite čas vyhradený na stravu ešte trochu inak. Čítajte! Prečo je to pre Vás dobré?

V prvom rade je to spôsob ako sa môžete vzdelávať. Hovorí sa, že kniha je najlepším priateľom človeka, a to predovšetkým kvôli množstvu informácií, ktoré vďaka nej môžete nadobudnúť. Nič nezvýši Vašu produktivitu viac, než čítanie o úspešných ľuďoch, pohybujúcich sa vo Vašom odbore.

Druhou pozitívnou stránkou čítania je, že udržiava Vašu myseľ sviežu. Čítanie pred akýmkoľvek stretnutím, meetingom, či prezentáciou Vám pomôže udržať Vaše schopnosti a myseľ v strehu. Čokoľvek čo bude potrebné, urobíte nepochybne lepšie a rýchlejšie.

Mohlo by vás zaujímať – Ako začať podnikať: S týmto biznis plánom uspejete!

3. Precvičujte svoje telo

Hlava a mozog sú dôležité, no udržiavať si telo v činnosti takisto nie je na škodu. Cvičenie Vám pomôže zrelaxovať a udržať si jasnú myseľ. Je dôležité nájsť si čas pre seba a starať sa o vlastné telo, pretože hlava a telo sú navzájom prepojené. Cvičenie Vám pomôže udržiavať synchronizáciu Vášho mozgu a tela, pomôže Vám rozvíjať Vašu emocionálnu stránku, a tak produkovať hodnotné veci.

Ranná joga – 15 minút pre skvelý štart dňa

4. Zhodnoťte Váš deň ešte pred spaním

Rezervujte si pre seba malú chvíľku pred spaním a ohodnoťte svoj deň. Urobte si menšiu sebareflexiu a zapíšte si pre seba čo ste urobili dobre a čo mohlo byť ešte lepšie. Najdôležitejšie je, aby ste boli k sebe úprimní a boli schopní prijať svoje klady i zápory. Možno za sebou nemáte práve ideálne ráno a knihu ste možno ani nevideli. No na druhej strane ste stihli posilňovňu a úspešne ste odolali surfovaniu na sociálnych sieťach. Všetko chce svoj čas! Je však dôležité, aby ste si pravdivo odpovedali a uvedomili si, čo chcete zmeniť. Aj predsavzatie urobiť v nasledujúci deň niečo inak a o čosi lepšie je úspech!

Aj vaši priatelia by chceli žiť produktívnejšie, pomôžte im zdieľaním tohto článku!

Posted in:

Pridaj komentár