Ako začať podnikať: 10 jednoduchých biznis nápadov pre váš rozbeh

 1. Top 10 napadov pre podnikanie

Chceli by ste rozbehnúť niečo vlastné a neviete v čom a ako začať podnikať? Ste presvedčený, že zarábať sám na seba je to, čo skutočne chcete? Dôležitý je predovšetkým nápad, ktorý vás nakopne. Podnikať na slovensku môžete v najrozličnejších oblastiach a nemusíte za to utratiť priveľké peniaze. Tu je niekoľko nápadov!

 1. Recyklovacie služby

Máte šikovné ruky a dostatočnú predstavivosť? Ak dokážete už opotrebované veci vrátiť späť do obehu, potom máte odpoveď na otázku: v čom začať podnikať? Skúste sa zamerať na produkty, ktoré by už iní vyhodili a ponúkajte ich na remeselných trhoch, alebo pomocou internetových stránok. Môžete osloviť ľudí, aby nepotrebné, zničené veci alebo predmety využívali práve na takéto recyklovanie. Naučte ich ako urobiť z niečoho starého, opäť čosi nové, zaujímavé a trendy!

 1. Plánovač osláv

V dnešnej dobe vzrastá záujem o služby podobného typu. Ľudia sú radi ak si môžu zaplatiť človeka, ktorý na seba prevezme bremeno, týkajúce sa prípravy osláv, výročí, svadieb. Preto je plánovač osláv vynikajúcim spôsobom podnikania! Ak máte radi veľkolepé prípravy a dokážete si zorganizovať čas a svoju činnosť, využite túto možnosť! Prepojte záľubu s podnikaním. Je dôležité, aby ste boli trpezlivý, vynaliezavý, kreatívny a aby ste mali zmysel pre detail.

 1. Staroslivosť o deti v domácom prostredí

Podnikať na slovensku môžete už aj v tejto oblasti. Ľudia pracujú stále viac, a preto im zostáva menej času na rodinu a deti. Práve pre takéto rodiny tu budete vy! Je to tiež vynikajúci spôsob ako začať podnikať a zároveň tráviť čas s vlastnými deťmi.

Mohlo by vás zaujímať – Podpora podnikania pre váš nový biznis – TOP 3 programy z EÚ

 1. Osobný nakupujúci

Ak obľubujete nakupovanie, začnite podnikať ako osobný nakupujúci. Dnešná doba je uponáhľaná, a preto by zaneprázdnení rodičia, či starší ľudia nepochybne ocenili vaše služby. Ponúknite ich ľuďom, ktorí ich potrebujú. Uľahčite rodičom nákupy školských potrieb, vianočných alebo narodeninových darčekov. Pomôžte starším s nákupom potrebných vecí či liekov. Požiadajte svojich klientov, aby si pre vás pripravili nákupný zoznam, rozbehnite sa do obchodov, zakúpený tovar im následne odovzdajte a zaúčtujte si poplatok. Začať môžete v kruhu svojich priateľov. Vybudujete si tak základnú klientelu.

 1. Staroslivosť o domácich miláčikov

Ak máte radi zvieratá, rozumiete im, ste spoľahlivý a dôveryhodný, potom neexistujú zábrany, prečo by ste nemali podnikať v tejto oblasti. Ak s vami budú vaši klienti spokojní, váš okruh záujemcov sa začne postupne rozširovať.

 1. Prekladateľ

Je mnoho firiem, ktoré si nemôžu dovoliť zamestnávať prekladateľa, aj keď ho potrebujú. V súčasnosti je mnoho lekárov alebo pracovníkov zdravotných poisťovní, ktorí majú problém komunikovať s cudzojazyčnými klientmi. Predovšetkým v takých veľkých krajinách, ako je napríklad amerika, kde žije mnoho cudzincov. Ak ovládate cudzie jazyky, neváhajte a dajte o sebe vedieť. Budete mať viac práce ako si viete predstaviť!

 1. Copywriter

Webové stránky si neustále vyžadujú nový, aktualizovaný obsah a vďaka tomu sú uprednostňované vo vyhľadávačoch. Firmy nemajú čas venovať sa písaniu článkov a práve preto sa vytvára priestor pre vás.

 1. Virtuálny asistent

Všetko čo potrebujete je notebook a dobré webové stránky. Ak máte zázemie v administratívnej práci, mohli by ste začať podnikať práve takýmto spôsobom. Virtuálny asistent pracuje vzdialene. Jeho úlohou je odpovedať na e-maily, nadviazovať vzťahy so zákazníkmi či platiť účty.

 1. Recyklátor

Na to, aby ste rozbehli podnikanie postačí len dobrá lokálna reklamná kampaň a dodávka. Vaše podnikanie bude spočívať v odstraňovaní kovového šrotu. Zarobíte a ešte pomôžete životnému prostrediu.

 1. Čistiace služby

Aj dnes sa nájdu ľudia, ktorí potrebujú pomoc pri domácich prácach. Ak milujete čistotu, poriadok a chcete ho dopriať aj vašim klientom, čistiace služby sú pre vás vynikajúcim riešením ako začať podnikať.

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi!

Pridaj komentár