Ako začať podnikať: Na začiatok potrebujete menej ako si myslíte

  1. Ako zacat podnikat

Mnoho ľudí sa vzdá svojho sna o perspektívnom podnikaní len kvôli ich nesprávnemu mysleniu. Aby ste sa nezaradili do tejto skupiny, je dôležité myslieť na všetko čo máte a čo môžete pre začiatok podnikania využiť vo svoj prospech. Naopak to, čo Vám ešte chýba by nemalo ovplyvniť Vašu túžbu založiť spoločnosť. Jediné čo skutočne potrebujete je základný kapitál, prípadne spoluzakladateľ a jeho tzv. „know-how“. Zídu sa Vám, samozrejme, tiež všetky Vaše skúsenosti, ktoré Vám pomôžu dopracovať sa k očakávanému úspechu.

Presne o tom hovorí Jessica Jackley, ktorá je spoluzakladateľkou internetovej stránky Kiva. Snaží sa o poskytovanie inšpirujúcich príbehov, ktoré poukazujú na to, že máte všetko potrebné, aby ste sa stali úspešným podnikateľom. Tou najdôležitejšou radou, ktorú Jessica venuje potencionálnym podnikateľom je na nič viac nečakať a začať hneď! Ak ste sa teda rozhodli založiť s.r.o., nečakajte viac a pusťte sa do toho. Všetko čo pre založenie spoločnosti potrebujete nepochybne už teraz máte. Túto myšlienku sa Jessica rozhodla šíriť prostredníctvom niekoľkých zaujímavých príbehov.

Vytvorte z ničoho niečo

Jessica Jackley v jednom z mnohých  príbehov hovorí o mužovi, ktorý spočiatku nemal doslova nič! Jeho situáciu a cestu za úspechom obrazne popisuje ako prekopávanie zeme pod vlastnými nohami a jej následným zmiešavaním s vodou. Z tejto hmoty si muž vyrábal tehly. Tie potom použil na výstavbu vlastného podniku, v ktorom zamestnával len zopár ľudí. Časom sa stal úspešným a jeho podnik prosperujúcim. V porovnaní s jeho predošlou situáciou sa vypracoval skutočne vysoko a jeho život nabral iné-lepšie kvality.

Príbeh ugandského podnikateľa by Vás mal poučiť predovšetkým o tom, že skutočne nie je potrebné čakať na to, aby ste mohli začať podnikať. Založiť s.r.o. či akúkoľvek inú formu spoločnosti by ste mali aj v tom prípade, že máte dojem, akoby Vám pre úspešný štart vždy ešte čosi chýbalo. Je potrebné zbaviť sa negatívnych myšlienok. Stačí, ak máte na začiatok aspoň niečo a ste rozhodný! Aj keď možno budete musieť začať od „prekopávania zeme“… Nenechajte sa odradiť, úspech sa dostaví!

[VIDEO] Jessica Jackley – Chudoba, peniaze a laska (SK titulky)

Sú Vami stanovené „základy“ pre podnikanie skutočne nevyhnutné?

V tomto prípade, Jessica Jackley poukazuje na príbeh ženy, ktorá potrebovala 90 000 dolárov. Peniaze jej mali pomôcť realizovať jej cieľ, ktorým bolo sledovať veľryby na cestách. Aby mohla realizovať svoje predstavy, nevyhnutne potrebovala najmä vhodnú loď. Bohužiaľ, jej priatelia nemali dostatok peňazí, aby jej mohli finančne pomôcť. Vedeli však, že loď naozaj potrebuje. Po čase objavili loď, ktorá bola o desatinu nákladov lacnejšia, než tá ktorú chcela kúpiť spomínaná žena.

Práve tento moment Jessica popisuje ako moment pružného myslenia. Cieľom opisovanej ženy bola konkrétna loď a peniaze, ktoré na jej kúpu potrebovala. Zamerala sa na ne do takej miery, že prehliadala akékoľvek iné možné perspektívy. Preto nezabúdajte, že pre úspešný začiatok je dôležité vnímať všetky možnosti, ktoré sa objavia. Pružné myslenie, o ktorom hovorí Jessica, Vám pomôže vidieť a využiť príležitosti a alternatívne trasy k úspechu.

Nechajte sa inšpirovať týmito príbehmi ľudí a začnite podnikať. Možno budete práve Vy tým šťastlivcom, ktorému na úspešný začiatok postačí menej, než ste čakali!

Buďme spolu v kontakte, pridajte sa k nám na Facebooku.

Zdieľajte článok s priateľmi!

Pridaj komentár